• 09120347806
  • شنبه تا پنجشنبه : 8:00 صبح - 18:00 شب
 

تراز کننده واش بتن

تراز کننده واش بتن ( همتراز واش بتن )

تراز کننده واش بتن

تراز کننده واش بتن

استفاده از تایلهای واش بتن جهت پوشش کف سالهاست که مرسوم است . واش بتن ها معمولا دارای ضخامت 3 تا 3.5 سانتیمتر می باشند . در روشهای سنتی برای نصب واش بتن ابتدا ملات مخصوص روی کف ریخته شده و پس از تنظیم محل قرارگیری واش بتن اول ، بقیه واش بتن ها به ترتیب کنار هم قرار می گیرند و عملیات همتراز شدن و همسطح کردن آنها نسبت به یکدیگر توسط ضربات چکش و کنترل مداوم با تراز صورت می پذیرد که کاری زمان بر است. در شیوه نوین نصب تایل های واش بتن ، از همتراز یا تراز کننده مخصوص واش بتن استفاده می شود که از دو قطعه کلیپس و گوه تشکیل شده است . در هنگام نصب و چسباندن واش بتن ها به سطح زیرین توسط ملات مخصوص ، کلیپس همتراز بین دو واش بتن قرار گرفته و با قفل کردن گوه داخل کلیپس توسط آچار تراز کننده ، تایلهای واش بتن نسبت به هم همسطح یا به اصطلاح همتراز می شود و نیاز به کنترل کردن مداوم توسط تراز را منتفی می کند.  

نحوه استفاده :

یک گوشه از سطح مورد نظر برای پوشش توسط واش بتن را برای شروع نصب واش بتن انتخاب می کنیم. توسط گونیا و تراز و وسیله ای برای خط کشیدن گوشه قائمه ای را ترسیم می نماییم. به وسعت 2 تا 3 تایل واش بتن ملات یا چسب مخصوص چسباندن واش بتن را روی سطح توسط ماله مخصوص پخش می کنیم. تایل اول را با توجه به نقاط نشانه گذاری شده فیکس می کنیم. سپس در جهت هایی که قرار است پوشش توسط واش بتن بسط داده شود ، ابتدا کلیپس را قرار داده و سپس پس از قرارگیری تایل بعدی ، توسط جای گذاری گوه تراز کننده واش بتن و قفل نمودن توسط آچار همتراز ، دو تایل واش بتن را نسبت به هم همسطح یا به اصطلاح همتراز می کنیم و به همین ترتیب ادامه می دهیم تا سطح کاملا پوشانده شود. پس از خشک شدن ملات زیرین واش بتن ها با اعمال ضربه توسط نوک کفش یا چکش بصورت جانبی ، کلیپس ها را شکسته و دوغاب ریزی می نماییم.

میزان استفاده :

میزان استفاده از تراز کننده واش بتن بستگی به وسعت سطح و ابعاد واش بتن ها دارد . چنانچه عملیات نصب واش بتن به دلیل بزرگی سطح قرار است در چند مرحله صورت گیرد ، تعداد گوه نسبت به کلیپس همتراز کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

نکات :

  • با توجه به ضخامت زیاد واش بتن ها نسبت به کاشی و سرامیک و موزائیک، پیشنهاد می شود همتراز ها با فاصله حداکثر 20 سانتیمتر نسبت به یکدیگر قرار گیرند.
  • پس از اتمام عملیات نصب و همسطح کردن به کمک همتراز ، تا گیرش مناسب و خشک شدن ملات زیرین واش بتن ها صبر نمایید ، سپس اقدام به شکستن کلیپس تراز کننده واش بتن نمائید.
  • چنانچه وسعت سطح مورد نظر برای پوشش توسط واش بتن زیاد است و عملیات همسطح سازی و نصب واش بتن ها قرار است در چند مرحله صورت گیرد ، پیشنهاد می شود تعداد گوه تراز کننده را با توجه به تعداد مراحل کمتر خریداری نمایید.
  • حتی الامکان سعی شود عملیات قفل کردن گوه همتراز داخل کلیپس تراز کننده ، توسط آچار مخصوص صورت پذیرد تا علاوه بر حصول سطحی کاملا همتراز ، از احتمال شکستن و جدایی قطعات تراز کننده جلوگیری شود.

بسته بندی:

ردیف

شرح کالا

تعداد در بسته

1

تراز کننده واش بتن

50 جفت

2

کلیپس تراز کننده واش بتن

100 عدد

3

گوه تراز کننده واش بتن

50 عدد


در ارتباط باشید