• 09120347806
  • شنبه تا پنجشنبه : 8:00 صبح - 18:00 شب
 

انبر تراز کننده

انبر تراز کننده ( انبر همتراز )

انبر تراز کننده

 

جهت همسطح کردن کاشی و سرامیک در هنگام نصب، از همتراز کاشی استفاده می شود . همتراز کاشی تخت پر مصرف ترین نوع تراز کننده کاشی و سرامیک می باشد، که در دو سایز کوچک و بزرگ تولید و عرضه می شود . همتراز کاشی تخت از دو قطعه کلیپس و گوه تشکیل شده است که کلیپس یک بار مصرف ، ولی گوه قابلیت چند بار استفاده را دارد . کلیپس مابین فصل مشترک کاشی یا سرامیک قرار می گیرد و گوه به عنوان قطعه قفل کننده و همسطح کننده، با ورود به شکاف موجود در کلیپس ، اجرای کاشی توسط تراز کاشی را کامل می کند .

عملیات قفل کردن گوه داخل کلیپس همتراز، توسط ابزاری به نام انبر یا آچار همتراز انجام می شود . آچار همتراز از جنس پلی اتیلن الیاف دار تقویت شده ،تولید شده است و دارای یک فک ثابت و دو فک متحرک می باشد . پس از قرارگیری گوه همتراز درون شکاف موجود ، در کلیپس همتراز ، توسط انبر گوه تا نهایی ترین حدی که می تواند وارد شکاف کلیپس شود ( بر اساس ضخامت کاشی و سرامیک یا پارکت ) درون کلیپس قفل می شود و توسط آجهایی که روی سطح گوه همتراز تعبیه شده است ، قفل شدگی و درگیری با کلیپس تثبیت می شود.

 

آچار انبر همتراز

 

نحوه استفاده آچار همتراز ( انبر همتراز)

آچار همتراز دارای یک فک ثابت و دو فک متحرک است . فکهای متحرک انبر یا آچار همتراز در دو سایز تولید شده اند، که یکی از فکها مخصوص همتراز کوچک و دیگری مخصوص استفاده برای همتراز بزرگ است . با توجه به سایز همتراز مصرفی، فک مناسب انتخاب و توسط پیچ قفل کننده ، در محل مناسب تثبیت می شود و فک دیگر از مکانیزم انبر یا آچار همتراز خارج می شود .

تعیین فاصله بین فک متحرک و فک ثابت بسیار حائز اهمیت می باشد . زیرا در صورت زیاد بودن فاصله گوه همتراز داخل کلیپس بصورت کامل قفل نمی شود و در صورت نزدیک بودن فکها به یکدیگر هم ، در اثراعمال فشار در هنگام قفل کردن ، امکان شکستن کلیپس و یا گوه تراز کاشی وجود دارد .

 

آچار همتراز

 

میزان مصرف آچار همتراز ( انبر همتراز)

انبر یا آچار همتراز از پلاستیک تقویت شده مقاوم تولید شده است و در صورت نگهداری و مراقبت اصولی می تواند ابزاری دائمی برای نصاب کاشی و سرامیک باشد.

نکات مهم آچار همتراز ( انبر همتراز)

با توجه به سایز انبر یا آچار همتراز ابتدا نسبت به تنظیم فاصله فکهای انبر یا آچار همتراز نسبت به یکدیگر، اقدام نمایید . برای تنظیم فاصله، فک متحرک را کم کم به فک ثابت نزدیک کنید و روی انبر یا آچار همتراز تست کنید تا به اندازه مطلوب برسید.

پس از پایان کار با آچار همتراز، لکه های سیمان و یا ملات به جای مانده روی انبر یا آچار همتراز را کاملا تمیز نمایید .

دقت نمایید پس از کار با انبر همتراز ، روی دنده پیچها یا مهره ها، لکه های سیمان یا ملات باقی نمانده باشد . زیرا در اینصورت عملیات رگلاژ را در مصارف بعدی، دچار مشکل خواهد نمود.


در ارتباط باشید