• 09120347806
  • شنبه تا پنجشنبه : 8:00 صبح - 18:00 شب
 

تراز کننده موزائیک

تراز کننده موزائیک ( همتراز موزائیک )

تراز کننده موزائیک

همتراز موزائیک

همتراز موزائیک مقوله ای است که نمی شود آن را کنار گذاشت زیرا استفاده از موزائیک جهت پوشش کف سالیان متمادی است که مرسوم است. در روش سنتی برای نصب موزائیک ابتدا ملات مخصوص روی سطح ریخته می شود و پس از پخش شدن توسط ماله ، موزائیک ها روی سطح قرار می گیرد و توسط اعمال ضربات چکش و کنترل توسط تراز ، موزائیک ها را نسبت به یکدیگر همسطح می نمایند. امروزه ابزارهای کارآمدی  برای نصب موزائیک به بازار آمده است که از آن جمله می توان به همتراز موزائیک یا همتراز موزائیک اشاره نمود. همتراز موزائیک از دو بخش کلیپس تراز کننده و گوه تراز کننده تشکیل شده است.

همتراز موزاییک علاوه برهم سطح و تراز کردن لبه موزائیک، بند بین موزاییک ها را نیز نسبت به یکدیگر با فاصله 1.5میلیمتر تنظیم میکند.

کلیپس همتراز موزئیک بر اساس ضخامت موزائیک که معمولا  2 سانتیمتر است طراحی شده است . هنگام نصب موزائیک کلیپس همتراز فی ما بین موزائیک ها قرار می گیرد و پس از جای گذاری موزائیک ها ، توسط گوه همتراز قفل می شوند . مزیت استفاده از همتراز موزائیک نسبت به روش های سنتی این است که دیگر نیازی به استفاده از تراز برای همسطح شدن دو موزائیک نسبت به یکدیگر وجود ندارد و موزائیک ها به راحتی و سرعت بیشتری نسبت به یکدیگر همتراز می شوند. همچنین استفاده از تراز کننده یا همتراز احتمال ایجاد ناخنک در درز دو موزائیک را منتفی می کند و تشکیل خزه و جلبک میان بندها در فرایند شستشو منتفی می شود.

 

مطالعه کنید: همتراز پیچی پاور

همتراز موزائیک و نحوه استفاده از آن

از یک گوشه سطح مورد نیاز برای کاشیکاری ، با استفاده از تراز و گونیا خط راهنما برای قرارگیری اولین موزائیک را ترسیم نمایید . سپس به اندازه مساحت 2 یا سه عدد از موزائیک ها ، سطح را به ملات یا چسب مخصوص نصب موزائیک آغشته نمایید .  موزائیک اول را در محل مشخص قرار داده و سپس کلیپس های تراز کننده موزائیک را  در اطراف آن ، جای گذاری نمایید.

همتراز موزاییک سرعت و دقت اجرا موزاییک و سنگ را در کف و هنگام نصب به طور چشم گیری افزایش می دهد و باعث ایجاد سطح کاملا صاف و هم تراز و یکنواخت می شود که این امر اجرا کنندگان را ملزم به استفاده از هم تراز موزائیک میکند.

پس از آن موزائیک های جانبی را قرار داده و با قرارگیری و قفل کردن گوه تراز کننده موزائیک، آن را تثبیت نمایید. به این ترتیب دو موزائیک جانبی نسبت به یکدیگر کاملا همسطح شده و نیازی به تراز جهت همسطح نمودن دو موزائیک در کنار یکدیگر نخواهد بود. به همین روش موزائیک ها را با جای گذاری کلیپس همتراز و قفل نمودن توسط گوه همتراز چیده و نصب نمایید.

 

 

2 همتراز موزائیک

 

همتراز موزائیک و میزان استفاده از آن

میزان استفاده از تراز کننده یا همتراز موزائیک به ابعاد موزائیک و مساحت مد نظر برای پوشش توسط موزائیک بستگی دارد . با توجه به اینکه گوه تراز کننده چند بار مصرف است ، چنانچه سطح در چند مرحله موزائیک کاری می شود ، بهتر است که تعداد گوه را نسبت به کلیپس کمتر در نظر گرفت.

استفاده از همتراز موزائیک علاوه بر افزایش کیفیت موزائیک کاری و زیبایی دو چندان کار موجب از بین رفتن ناخنک ها یا ناصافی های بین لبه های موزائیک خواهد شد. همتراز موزائیک همچنین باعث همسطح کردن لبه های موزائیک اندازه ی بندهای موزائیک را نیز به نسبت یکدیگر یکسان مینماید.

نکات مهم استفاده از همتراز موزائیک 

  • جهت ایجاد سطحی یکنواخت و کاملا همتراز ، توصیه می شود عملیات قفل کردن گوه داخل کلیپس توسط آچار مخصوص همتراز انجام شود . استفاده از چکش یا دست برای جای گذاری گوه تراز کننده موزائیک درون کلیپس ، علاوه بر عدم تراز دقیق دو موزائیک نسبت به هم ، ممکن است موجب شکستن کلیپس حین عملیات جای گذاری شود.
  • پس از نصب و جای گذاری گوه ها فرصت دهید تا ملات زیر موزائیک ها کاملا خشک شود و یا به گیرش مناسب برسد ، سپس اقدام به شکستن کلیپس ها نمایید.
  • با توجه به اینکه کلیپس تراز کننده یکبار مصرف و گوه چند بار مصرف می باشد ، پیشنهاد می شود در شرایطی که عملیات موزائیک کاری به دلیل وسعت زیاد ، در چند مرحله صورت می گیرد ، تعداد گوه را نسبت به کلیپس ، کمتر خریداری نمایید تا از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر باشد.

 

همتراز موزائیک بسته بندی

 

ردیف

شرح کالا

تعداد در بسته

1

تراز کننده موزائیک

50 جفت

2

گوه تراز کننده موزائیک

50 عدد

3

کلیپس تراز کننده موزائیک

100 عدد


در ارتباط باشید