• 09120347806
  • شنبه تا پنجشنبه : 8:00 صبح - 18:00 شب
 

صلیب کاشی +

صلیب کاشی +

صلیب کاشی

 

صلیب کاشی یا اسپیسر کاشی (Tile Spacers)

یکی از زیبایی های کاشی و سرامیک علاوه بر طرح و نقشه خود کاشی یا سرامیک ، ایجاد بندکشی منظم و یکدست می باشد. در صورتیکه فاصله کاشیها نسبت به هم یک اندازه باشد و بندها (محل تلاقی کنج 4 کاشی ) نیز کاملا به شکل + باشد ، زیبایی کاشیکاری دو چندان خواهد شد . جهت تنظیم فاصله دقیق بین کاشی و سرامیک قطعاتی پلاستیکی، در سایزهای مختلف با نام اسپیسر کاشی یا صلیب کاشی، طراحی و تولید شده اند . صلیب کاشی قطعه ای بسیار کارآمد و مقرون به صرفه برای تنظیم فاصله دقیق بین کاشی و سرامیک و در نتیجه زیباتر شدن کاشی کاری با فواصل منظم و سرعت نصب بالاتر می باشد.اسپیسر کاشی در سایز های1 و  2، 3، 4، 5، 6، 7 ،8 ،9 و10 میلیمتر تولید می شوند که معمولا  سایز های 2 تا 6 مخصوص کف سازی و7 تا 10 مخصوص نما کاری می باشند. در مواردی که بند کشی کاشی ها توسط پودر های رنگی جهت زیبایی مدنظر باشد، اسپیسر صلیب کاشی بسیار گزینه مناسبی است  تا بتواند فاصله درزهای کاشی را نسبت به یکدیگر دقیقاً تنظیم نماید.

بی پروفیکس تولید کننده انواع صلیب کاشی ، تراز کننده کاشی ، و سایر قطعات کاشیکاری تولید کننده خمیر بندکشی نانو در رنگ بندی های مختلف

نحوه استفاده از صلیب کاشی

برای  نصب کاشی و سرامیک ، ابتدا چسب کاشی توسط کاردک شانه ای روی سطح زیر آیند اجرا میشود و سپس کاشی ها از یک طرف تراز شده و شروع به چیدن می شود . اسپیسر کاشی دقیقاً در محل تلاقی کاشیها قرار می گیرد و پس از اتمام چیدن کاشی ها و چسبیدن نسبی کاشی به سطح ، توسط شیء نوک تیز، صلیب کاشی از میان بندها خارج شده و فرآیند بندکشی توسط دوغاب یا ملاتهای بندکشی کامل می شود.

 

صلیب کاشی1

 

میزان استفاده از صلیب کاشی

تعداد اسپیسر کاشی مصرفی، با توجه به متراژ محیط مورد نظر برای کاشیکاری و سایز کاشی و سرامیک انتخاب شده برای کف متغیر است . ولی بصورت نرمال و فقط با صرف مصرف صلیب کاشی در بندها ، تعداد صلیب کاشی مصرفی با تعداد بندهای موجود در سطح برابر است.

علت استفاده کاشی کاران از اسپیسر کاشی یا صلیب کاشی پلاستیکی دلایل متعددی دارد که عبارتند از: 1- هم تراز کردن سطح کاشی ها با یکدیگر و با کف بسیار مهم است. ( همتراز کاشی) 2- دقیق و حساس بودن نصب کاشی 3- یکی بالا و یکی پایین نشدن کاشی ها در هنگام نصب 4- همتراز کاشی یا صلیب کاشی پلاستیکی مانع شکستن کاشی ها خواهد شد 5- حفظ فاصله بین کاشی ها 6- تحویل کار تمییز و بی عیب و نقص 7- قیمت مناسب و مقرون به صرفه 8- دسترسی آسان اسپیسر کاشی یا همتراز کاشی پلاستیکی برای کارفرما 9- حمل و نقل آسان اسپیسر پلاستیکی و پروسه تولید بسیار سریع آن. 10- جنس پلاستیکی قابل ذوب شدن و تولید مجدد اشکال مختلف

نکـات مهم کاربرد صلیب کاشی

  • پس از چسباندن کاشیها حتی الامکان صلیب کاشی را خارج نموده و سپس بندکشی نمایید.
  • در صورتی که ابعاد کاشی یا سرامیک ها بزرگ است، پیشنهاد می شود یک یا دو عدد صلیب کاشی در فاصله بین درز دو کاشی بصورت ( فرو کردن یک بال صلیب میان درز دو کاشی ) استفاده نمایید.

 

بسته بندی صلیب کاشی

 

TileSpacer 

 

 

 

 

 

 

 

 


در ارتباط باشید