• 09120347806
  • شنبه تا پنجشنبه : 8:00 صبح - 18:00 شب
 

شابلن کنج

شابلن کنج

کنج متر

شابلن کنج ( کنج متر )

همانطور که مشهود است ، علاوه بر زیبایی کاشی و سرامیک و بندکشی ، یکی از مهم ترین گزینه ها برای ایجاد یک فضای زیبا توسط کاشی و سرامیک در کف و دیواره ، کیفیت کاشیکاری می باشد . بدین منظور هر روزه ابزارهای جدیدی برای نصب کاشی و سرامیک تولید و به بازار عرضه می گردد. یکی از مراحل موجود در فرآیند کاشیکاری ، کاشیکاری گوشه ها و کنج های محیط می باشد ، که دارای فرمهای گوناگونی هستند . همچنین برخورد با لوله های تاسیسات یا قرنیز ها و یا هر مانع دیگری که امکان استفاده از کاشی مربعی یا مستطیلی را غیر ممکن می نماید یکی از معضلات مهم برای کاشیکاران می باشد. در روش های سنتی با اندازه گیری توسط خط کش و سپس نشانه گذاری روی کاشی و برش آن این عملیات صورت می پذیرفت ، که البته این روش در گوشه های داخلی و خارجی 90 درجه یا نهایتا دارای زاویه امکان پذیر می باشد و چنانچه با قرنیز یا چهارچوب درب و یا لوله های تاسیسات و ... برخورد شود ، اندازه گذاری توسط خط کش منتفی شده و معمولا کاشیکاران بصورت فرضی اقدام به شکستن لبه های کاشی جهت در آوردن فرم مورد نظر می نمودند که غالبا دقیق نبود و در نهایت در نقاط مذکور کاشیکاری زشت و نامنظمی ایجاد می شد که باید توسط ملات پر می شد . کنج متر یا شابلن کنج ابزاری کارآمد و نو آورانه جهت در آوردن کنج و لبه های ناگونیا و یا دارای فرمهای خاص گرد یا بیضی و ... می باشد . در واقع کنج متر یا شابلن کنج امکان برش دقیقی از کاشی و سرامیک را با توجه به وضعیت موجود فراهم می کند.

نحوه استفاده :

چنانچه در گوشه ها و کنج ها و لبه های کار مقاطع ناگونیا و یا با شکل هندسی خاص وجود داشت ، ابتدا کنج متر یا شابلن کنج کاشیکاری را به آن تکیه داده و هل دهید تا به واسطه تیغه های متعدد موجود در کنج متر ، شکل هندسی آن را به خود بگیرد . سپس کنج متر را به روی کاشی یا سرامیک انتقال داده و با ماژیک فرم هندسی به وجود آمده را با مشایعت تیغه های کنج متر ، روی کاشی ترسیم می نماییم . پس از آن به کمک یکی از ابزارهای برش کاشی ، فرم مورد نظر را برش داده و به این ترتیب کاشی یا سرامیک به کمک کنج متر بصورت قالبی در محل مورد نظر جای گذاری می شود.

میزان استفاده :

در صورت نگهداری مناسب از کنج متر یا ابزار شابلن کنج کاشی و سرامیک ، می تواند به عنوان ابزار همیشگی برای کاشیکار ماندگاری داشته باشد و با یک عدد کنج متر می توان سالیان متمادی کاشیکاری نمود.

بسته بندی :

نایلون 1 عددی ( حاوی یک عدد کنج متر )


در ارتباط باشید