• 09120347806
  • شنبه تا پنجشنبه : 8:00 صبح - 18:00 شب
 

تراز کننده پارکت

تراز کننده پارکت ( همتراز پارکت )

تراز کننده پارکت

 تراز کننده پارکت (همتراز کننده ) 

استفاده از پارکت های چوبی جهت پوشش کف فضاهای داخلی و خارجی ساختمان مورد کاربرد وسیعی قرار گرفته است و این پارکت ها در ابعاد و ضخامت های گوناگون و به دو صورت مربعی و مستطیلی تولید و عرضه می شوند . پارکت ها به روش های گوناگونی در کنار یکدیگر چیده و نصب می شوند . گروهی از پارکت ها دارای نری و مادگی برای قفل شدن در کنار یکدیگر می باشند . اما گروهی از پارکت های چوبی وجود دارند که فاقد زبانه یا نری و مادگی برای قفل شدن درون یکدیگر می باشند و می بایست مانند کاشی و سرامیک در کنار یکدیگر قرار گرفته و با رعایت فاصله یا بند یا درز میان آنها نسبت به همسطح بودن آنها در هنگام سطح نیز دقت ویژه ای داشت .

مطالعه کنید: همتراز موزائیک

همتراز پارکت یا تراز کننده پارکت ابزاری کارآمد و مقرون به صرفه برای نصب و تثبیت و همتراز کردن پارکت ها در کنار یکدیگر است . همتراز کننده پارکت از یک گوه و یک کلیپس تشکیل شده است که کلیپس آن یکبار مصرف و گوه، قابلیت چند بار استفاده را ، دارا می باشد . تراز کننده پارکت به دلیل سبک بودن پارکت و نیاز به فشار و سطح مقطع کمتر برای همتراز ، جهت همسطح کردن ، با ابعاد کوچکتری طراحی و تولید شده است.

 نحوه استفاده از تراز کننده پارکت (همتراز کننده ) 

برای نصب پارکت های چوبی به کمک همتراز یا تراز کننده کاشی ، ابتدا چسب مخصوص نصب پارکت را به کمک ماله شانه ای روی سطح پخش نمایید . سپس با کمک گونیا از یک گوشه سطح نشان گذاری نمایید و اولین پارکت را بچسبانید. با توجه به ابعاد پارکت تعداد کلیپس همتراز مورد نیاز را جای گذاری نموده و سپس پارکت بعدی را نصب نمایید .

بی پروفیکس تولید کننده انواع صلیب کاشی ، تراز کننده کاشی ، سایر قطعات کاشیکاری و تولید کننده خمیر بندکشی نانو در رنگ بندی های مختلف می باشد

در مرحله بعد با قرار دادن گوه تراز کننده پارکت و قفل نمودن توسط انبر همتراز ، دو تایل پارکت نسبت به  یکدیگر کاملا همسطح می شوند. به همین ترتیب می توان تایلهای دیگر را در کنار هم قرار داد تا سطح کاملا پوشیده شود.

 

همتراز كاشي

 

میزان استفاده از تراز کننده پارکت (همتراز کننده )

میزان استفاده از تراز کننده پارکت یا  تراز کننده پارکت (همتراز کننده پارکت)  با توجه به ابعاد پارکت و مستطیلی یا مربعی بودن آن متغیر است . عموما در پارکت های مستطیلی با عرض تا 10 سانتیمتر ، همتراز ها در راستای طولی قرار می گیرند و در تایلهای خاص با عرض بیشتر از 20 سانتیمتر یا پارکت های مربعی ، تراز کننده ها در دو سمت پارکت جای گذاری می شوند.

مطالعه کنید: همتراز واش بتن

بصورت معمول در هر 30 الی 40 سانتیمتر از طول پارکت نیاز به استفاده از یک عدد تراز کننده پارکت می باشد. با توجه به اینکه کلپس همتراز یک بار مصرف بوده و گوه همتراز قابلیت چند بار استفاده را دارا می باشد ، چنانچه سطح مورد نظر برای پوشش توسط پارکت ، بزرگ باشد و عملیات نصب پارکت در چند مرحله انجام شود ، می توان تعداد گوه را نسبت به کلیپس همتراز به تعداد کمتری تهیه نمود.

نکات مهم در استفاده از همتراز پارکت :

  • با توجه به اینکه برای همسطح کردن پارکت به کمک همتراز ، نیاز به سطح مقطع و نیروی زیادی نمی باشد ، پیشنهاد می شود حتما از همتراز کوچک بدین منظور استفاده شود.
  • جهت ایجاد سطحی کاملا مسطح و همتراز نسبت به هم ، پیشنهاد می شود عملیات جای گذاری کلیپس داخل گوه و قفل شدن آن توسط انبر یا آچار مخصوص همتراز استفاده شود.
  • دقت نمایید پس از نصب پارکت ها به کمک همتراز یا تراز کننده پارکت ، صبر نمایید تا ملات یا چسب زیر پارکت ها خشک شده و به گیرش اولیه مطلوب برسند ، سپس نسبت به شکستن کلیپس ها اقدام نمایید.
  • با توجه به اینکه کلیپس همتراز پارکت یک بار مصرف بوده و گوه قابلیت چند بار استفاده را دارد ، پیشنهاد می شود چنانچه به دلیل وسعت سطح ، عملیات نصب پارکت ها در دو یا چند مرحله انجام می شود ، تعداد گوه ها را به همان نسبت کمتر ، خریداری نمایید.

 

سطوح باید کاملاً محکم ، خشک و عاری از هرگونه گرد و غبار ، چربی ، روغن ، اجزاء سست و هرگونه آلودگی گردد.

بسته بندی همتراز پارکت :

ردیف

شرح کالا

تعداد در بسته

1

همتراز پارکت

50 جفت

2

کلیپس همتراز پارکت

100 عدد

3

گوه همتراز پارکت

100 عدد


در ارتباط باشید