• 09120347806
  • شنبه تا پنجشنبه : 8:00 صبح - 18:00 شب
 

اسکوپ سنگ

اسکوپ سنگ

اسکوپ سنگ

اسکوپ سنگ

افتادن سنگ ها از نمای ساختمان همواره یکی از معضلات مهم می باشد و تبعات جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت. سنگ های نما بخصوص سنگهای گرانیتی، عموما سطح صافی دارند و دارای مکش آب بسیار پایینی می باشند . به همین دلیل اتصال خوب با چسب ها یا ملات زیرآیند را برقرار نمی کنند و تحت نیروی وزن خود و جاذبه به پایین سقوط می کنند. برای رفع این معضل باید از اسکوپ سنگ استفاده شود تا بین سنگ و ملات اتصال پایدارتری ایجاد شود . اسکوپ سنگ از جنس فولاد گالوانیزه در مدلهای گوناگون تولید می شود و در هنگام نصب سنگ در سطوح عمودی درون شیارهای ایجاد شده در پشت سنگ ها جا زده شده و سپس نصب می شوند . به این ترتیب در واقع نوعی مسلح سازی به کمک اسکوپ سنگ صورت می پذیرد. اسکوپ سنگ با نامهای گوناگونی مانند بست سنگ نما یا اتصال فلزی سنگ و سرامیک ، بست سنگ گرانیتی و ... شناخته می شود. قابل توجه است تمامی سنگ هایی که در سطوح عمودی نصب می شوند که دارای تردد بالایی هستند ، می بایست توسط اسکوپ سنگ مسلح شوند . بخصوص در فضاهایی مانند پارکینگ ها ، مراکز خرید ، راهروها ، بیمارستانها و مراکز درمانی و ... می تواند اثرات مخرب و جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد. مسلح کردن سنگ در نماها و سطوح عمودی توسط اسکوپ سنگ در مناطق زلزله خیز نیز بسیار حائز اهمیت است.

نحوه استفاده :

برای جای گذاری اسکوپ سنگ یا بست فلزی سنگ نما می بایست شیارهایی را توسط سنگ فرز در قسمت پشتی سنگ ایجاد نمود و اسکوپ سنگ را درون شیار جازده و پس از اجرای ملات یا چسب زیر کار برای نصب ، سنگ را در محل مورد نظر نصب نمود تا پره های اسکوپ درون ملات کاشیکاری قرار گیرد و پس از خشک شدن ملات ، مانع افتادن سنگ شود.

میزان استفاده :

تعداد اسکوپ سنگ مورد نظر برای جای گذاری پشت هر سنگ با توجه به ابعاد و ضخامت و وزن سنگ مصرفی متفاوت است و می توان از یک تا 20 اسکوپ سنگ را برای یک تایل سنگ به کار برد

بسته بندی :

نایلون 250 عددی


در ارتباط باشید