• 09120347806
  • شنبه تا پنجشنبه : 8:00 صبح - 18:00 شب
 

راهنمای نصب اسکوپ انواع اسکوپ سنگ

راهنمای نصب اسکوپ انواع اسکوپ سنگ

اسکوپ سنگ قطعه ای از جنس فولاد برای نگهداری سنگ در سطوح عمودی و ایجاد درگیری بیشتر سنگ با ملات مورد استفاده قرار می گیرد . اسکوپ ها با توجه به نوع کاربری در 4 مدل طراحی و تولید می شوند که البته هر کدام از مدلهای اسکوپ سنگ نیز در چند سایز تولید می شود. انواع اسکوپ سنگ تولیدی به شرح زیر می باشد :
1 – اسکوپ سنگ دو پایه
2 – اسکوپ سنگ سه پایه
3 – اسکوپ سنگ پروانه ای
4 – اسکوپ سنگ z
هر کدام از مدلهای اسکوپ سنگ به روش خاص خود مورد استفاده قرار می گیرند و روش نصب آب به پشت سنگ با دیگر مدلهای اسکوپ سنگ متفاوت است.
- روش نصب اسکوپ سنگ دو پایه
اسکوپ سنگ دو پایه از جنس استیل طراحی و تولید می شود و دارای دو بال کوچک در طرفین می باشد . اسکوپ سنگ دو پایه توسط چسب مایع به پشت سنگ چسبانده می شود ، بصورتی که بالهای آن بصورت عمودی قرار گیرند تا مانع از نفوذ دوغاب به بخش های زیرین اسکوپ شوند
- اسکوپ سنگ سه پایه
اسکوپ سنگ سه پایه از نظر ظاهری شباهت زیادی به اسکوپ سنگ دو پایه دارد با این تفاوت که یک لبه اضافه تر دارد . اسکوپ سنگ سه پایه از جنس استیل طراحی و تولید شده است . برای اتصال اسکوپ سنگ سه پایه به پشت سنگ ، توسط دستگاه فرز دستی یا دستگاه مخصوص شیار زنی برای نصب اسکوپ سنگ ، شیاری را پشت سنگ ایجاد می نماییم . سپس داخل شیار را آغشته به چسب مایع نموده و لبه سوم اسکوپ سنگ سه پایه را درون شیار قرار داده و صبر کنید تا خشک شود.
- اسکوپ سنگ پروانه ای
اسکوپ سنگ پروانه ای از پر مصرف ترین مدلهای موجود میان اسکوپ سنگهای تولید شده می باشد و از جنس فولاد فولادی آبکاری شده طراحی و تولید می شود . برای نصب اسکوپ سنگ پروانه ای ، توسط سنگ فرز یا دستگاه مخصوص شیار زنی سنگ ، پشت سنگ شیاری با زاویه 45 درجه ایجاد می نماییم و سپس اسکوپ سنگ پروانه ای را در داخل شیار ، جای گذاری می نمایند.
- اسکوپ سنگ z
اسکوپ سنگ زد ، یکی از اسکوپهای پر مصرف در نصب سنگ در سطوح عمودی می باشدو اسکوپ سنگ زد از ورق فولادی گالوانیزه طراحی و تولید شده است . برای جای گذاری اسکوپ سنگ z ابتدا شیاری پپش توسط سنگ فرز یا دستگاه شیار زن ، پشت سنگ ایجاد می نماییم ، سپس یک طرف اسکوپ سنگ زد را داخل شیار جای گذاری می نماییم