• 09120347806

سوالات متداول

پرسش و پاسخ BProfix

سوالات متداول

آیا تفاوتی بین همتراز پیچی یا همتراز تخت برای تراز نمودن سطح از نظر عملکرد وجود دارد؟
پاسخ : تراز کننده پیچی و تراز کننده تخت هر دو دارای عملکرد مشابه هستند و در صورت استفاده صحیح دو تایل را نسبت به هم کاملا همتراز می کنند . تنها تفاوت موجود در میزان قدرت تراز کردن دو محصول است.
آیا نوع کفپوش تاثیری در انتخاب نوع همتراز یا تراز کننده سطح دارد ؟
با توجه به وزن و ضخامت کفپوش مورد نظر برای پوشش سطح ، نوع همتراز فرق می کند . برای کفپوش هایی مانند پارکت یا کاشی و سرامیک های با ضخامت کم که وزن سبکی دارند ، تراز کننده تخت کوچک یا تراز کننده پیچی مناسب است . اما برای کاشی و سرامیک با ابعاد بزرگ ، کاشی تراز متوسط و برای کفپوش های موزائیکی ، از تراز کننده مخصوص موزائیک و برای تایلهای واش بتن از همتراز مخصوص واش بتن استفاده می شود.
از گوه همتراز چند بار می توان استفاده کرد ؟
چنانچه در هنگام شکستن کلیپس دقت شود و گوه دفرمه نشود یا نشکند می توان به دفعات از آن استفاده نمود.
آیا برای همتراز های مختلف باید از انبر تراز کننده خاص استفاده نمود ؟
انبر یا آچار تراز کننده دارای فک متحرک می باشد که توسط پیچ مخصوص فیکس می شود و با توجه به سایز همتراز تنظیم می شود . چنانچه انبر همتراز در شرایط صحیح با توجه به سایز همتراز قرار نگیرد قطعا یا گوه تراز کننده داخل کلیپس کامل قفل نمی شود و یا اینکه فشار بیش از حد باعث شکستن آن قبل از عملکرد خواهد شد.
آیا برای سنگهای بزرگ مانند سنگهای گرانیتی با ابعاد بزرگ نیز می توان از تراز کننده یا همتراز استفاده نمود؟
استفاده از همتراز کاشی برای ابعاد گوناگون امکان پذیر است به شرطی که به تعداد مناسب و فواصل مناسب توصیه شده استفاده گردد . به طور کلی اندازه همتراز کاشی از یکدیگر باید حدود 20 سانتیمتر باشد و در حداکثر شرایط از 30 سانتیمتر تجاوز نکند.
آیا امکان استفاده مجدد از اسپیسر کاشی یا صلیب کاشی وجود دارد ؟
نقش صلیب کاشی پس از تثبیت کاشی توسط ملات زیرین و گیرش آن به پایان میرسد و می بایست صلیب کاشی را توسط شیء نوک تیز از میان بندها خارج نمود و سپس بندکشی نمود . پیشنهاد می شود بلافاصله پس از خارج نمودن صلیب کاشی از بندها ، آن را شستشو دهید تا عاری از هرگونه ملات چسبیده شود ، تا بتوان در کارهای بعدی آنها را مورد استفاده قرار داد.
آیا برای کاشیها یا سنگهای بزرگ که دارای ضخامت متوسطی می باشند ، می توان از تراز کننده کاشی کوچک یا همتراز پیچی استفاده نمود ؟
در این شرایط استفاده از همتراز متوسط پیشنهاد می شود ولی چنانچه به هر دلیل سایز کوچک یا نوع پیچی همتراز در دسترس باشد می توان در فاصله های نزدیکتر نسبت به یکدیگر آنها را مورد استفاده قرار داد . زیرا تراز کننده کاشی کوچک و پیچی دارای سطح مقطع کمتری نسبت به نوع متوسط و بزرگ می باشند و قاعدا توان اعمال فشار کمتری به سطح زیر کار دارند.
آیا عملیات قفل نمودن همتراز بدون انبر یا آچار تراز کننده نیز میسر است ؟
امکان جای گذاری گوه تراز کاشی داخل کلیپس توسط دست و یا هر وسیله دیگری وجود دارد ، ولی امکان این وجود دارد که بصورت صحیح قفل نشود و یا با فشار نامناسب باعص شکستن کلیپس شویم . همچنین در صورت عدم قفل شدن صحیح گوه تراز کننده درون کلیپس ، همتراز شدن یا همسطح شدن کاشیها و کفپوش ها نسبت به یکدیگر صحیح انجام نخواهد شد. استفاده از آچار همتراز یا انبر تراز کاشی مخصوص همین کار در نظر گرفته شده است و با تنظیم فاصله بین دو فک ثابت و متحرک ، هم گوه درون کلیپس به خوبی قفل می شود و هم امکان شکستن کلیپس همتراز در حین جای گذاری به حداقل خواهد رسید.
عدم همتراز بودن کاشی و سرامیک چه عواقب سوئی به دنبال خواهد داشت؟
عدم همتراز بودن کاشی و سرامیک و یا بطور کلی کلیه کفپوش ها ، علاوه بر زشت شدن سطح ، موجب ایجاد لبه های به اصطلاح ناخنک خور خواهد شد که فضای مناسبی برای تجمع آب به هنگام شستشو را فراهم می کند که همین امر بعد از مدتی موجب کدر شدن سطح و ایجاد جرم و کثیفی در ناحیه بندها می شود.
تعداد مورد نیاز برای استفاده از همتراز کاشی با توجه به سایز کاشی و سرامیک یا کفپوش چقدر است ؟
برای اطلاع از تعداد دقیق تراز کننده کاشی و سرامیک پیشنهاد می شود به بخش محاسبات سایت مراجعه شود . اما بطور کلی در حالت چیدمان موزائیکی برای کاشی تا سایز 25*25 برای هر وجه یک عدد همتراز کاشی و برای ابعاد 40*40 و 50*50 برای هر وجه 2 عدد تراز کاشی و برای ابعاد 60*60 تا 80*80 برای هر وجه 3 عدد تراز کننده کاشی و برای ابعاد بالای 80*80 برای هر وجه برای هر 20 الی 25 سانتیمتر یک عدد تراز کننده کاشی و سرامیک مورد نیاز است . البته این مقادیر برای چیدمان موزائیکی و کاشی با ضخامت متوسط می باشد . برای چیدمان مدل آجری و کاشی های ضخیم تعداد مصرف همتراز کاشی و سرامیک متفاوت است.
آیا سایز اسپیسر کاشی تاثیری روی محل استفاده آن بطور مثال دیوار یا کف دارد ؟
فاصله بند بین دو کاشی کاملا سلیقه ای می باشد و بنا به نظر کارفرما می تواند کم یا زیاد باشد . بطور کلی اسپیسر یا صلیب کاشی سایز 1 و 2 و 3 و 4 و 5 برای سطوح افقی مانند کف و صلیب کاشی با سایز 7 و 8 و 9 و 10 میلیمتر برای سطوح افقی مانند دیوار به کار می رود . لازم بذکر است سلیقه مشتری برای کم یا زیاد بودن بند کاشی در سطوح افقی یا عمودی تعیین کننده محل استفاده از اسپیسر است.
آیا مدل چیدمان آجری یا چیدمان موزائیکی کاشی و سرامیک و یا کفپوش ها ، تاثیری در میزان استفاده از همتراز یا تراز کننده کاشی و سرامیک دارد؟
پیشنهاد می شود برای مشاهده میزان مورد نیاز برای استفاده از تراز کاشی در مدل موزائیکی و آجری به بخش محاسبات سایت مراجعه شود . بطور کلی چیدمان مدل موزائیکی یا چیدمان مدل آجری کاشی و سرامیک در تعداد مصرف تراز کننده کاشی موثر است و بطور معمول کمی تفاوت در تعداد استفاده از تراز کاشی در هر یک از مدل های چیدمان وجود دارد که این تفاوت در کاشیهای مستطیلی بیشتر خواهد بود.
آیا مدل چیدمان موزائیکی و یا آجری تاثیری رو تعداد اسپیسر یا صلیب کاشی مورد نیاز دارد ؟
معمولا تعداد مورد نیاز صلیب کاشی با تعداد بندهای موجود برابر است و با توجه به نوع مربعی و مستطیلی بودن خود کاشی و یا نوع چیدمان تعداد اسپیسر مورد نیاز متفاوت است . پیشنهاد می شود برای آگاهی از تعداد اسپیسر کاشی مورد نیاز بر اساس سایز کاشی به بخش محاسبات سایت مراجعه شود.
تعداد مصرف اسکوپ سنگ بر اساس چه معیارهایی تعیین می شود ؟
تعداد اسکوپ سنگ مورد استفاده برای جای گذاری پشت سنگ ، جهت نصب سنگ در سطوح عمودی متفاوت است . پارامترهایی مانند ابعاد سنگ ، ضخامت سنگ و اهمیت محل مورد سنگ کاری از نظر عبور و مرور در تعداد اسکوپ سنگ موثر است.
آیا امکان خوردگی و پوسیده شدن و از بین رفتن نوار کنج پی وی سی به مرور زمان وجود دارد ؟
نوار کنج از جنس pvc از بهترین متریال و مواد اولیه تولید شده اند و در برابر عوامل مخرب و مواد شوینده مقاومت بالایی دارند و امکان تغییر رنگ و پوسیدگی و از بین رفتن آنها وجود ندارد.